poszukując doskonałości

poszukując doskonałości

Bonsai Juku

   

    Wszystko zaczęło się 8 lat temu, gdy grupa przyjaciół i entuzjastów sztuki bonsai postanowiła zaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Tak narodziło się Bonsai Juku, gdzie pod okiem Noboyouki Kajiwary i Juraja Marcinko próbują zrozumieć czym jest bonsai i w którym momencie tworzona jest sztuka. (polecam -> Bonsai - sztuka odtwarzająca piękno natury. / www.reidojo.com)
    Ja, od dwóch lat uczę się i korzystam z doświadczeń przyjaciela, Bogdana Pociaska. Będąc wciąż uczniem Mistrzów Bonsai Juku, z pasją i zaangażowaniem przekazuje swoją wiedzę. Jego skromna, wyciszona i szczera osoba jest dla mnie źródłem inspiracji, a stwierdzenie - "zawsze rób wszystko najlepiej jak potrafisz" w towarzystwie Bogdana nabiera prawdziwego znaczenia.
Od dwóch lat jest Mentorem "młodszej" grupy Bonsai Juku, która połączona wspólną pasją zgłębia tajniki pielęgnacji i obserwacji natury czerpiąc przy tym przyjemność ze ścigania wzorca...
   Spotkania wiosenne, letnie i jesienne pomagają nam zrozumieć znaczenie prac sezonowych przy prawidłowej pielęgnacji bonsai. Pod okiem Bogdana mamy za sobą już 6 spotkań, ale zdążyliśmy zrozumieć że to dopiero wierzchołek góry lodowej...

bonsai juku_ jesień 2014

    JUKU - w języku japońskim oznacza prace indywidualną z nauczycielem.

    I właśnie taki charakter przyjmują nasze spotkania. Teoretyczne wprowadzenie oraz praktyczna realizacja zagadnień, podparta pracą na roślinach, skutecznie wyjaśnia wiele problemów i znajduje odpowiedzi na pytania.
W dziale tym przedstawię tematy poruszane na naszych warsztatach. Należy jednak pamiętać, że bez ćwiczeń praktycznych oraz braku własnego zaangażowania przedstawione informacje mogą okazać się niewystarczające.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz